Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj ocenil pěstouny za jejich obětavou péči

Zlínský kraj ocenil pěstouny za jejich obětavou péči

Anketou Ocenění pečujících osob Zlínského kraje – kategorie pěstoun se kraj snaží upozornit na problematiku a důležitost pěstounství. Kromě uznání obdrželi pěstouni také finanční odměnu ve výši 15 tisíc korun.

Ocenění pěstouni.
15. září 2021 - 07:30

Na zámku Vsetín se v těchto dnech uskutečnilo slavnostní vyhlášení pátého ročníku ankety Ocenění pečujících osob Zlínského kraje pro rok 2021 – kategorie pěstoun. Anketou kraj usiluje o zviditelnění a podporu pěstounství.

„Pěstouni pečují o děti, o které se z různých důvodů nemohou starat jejich rodiče. Bývají to mimika i starší děti, kterým pěstouni nabízejí milující náruč. Nemají to mnohdy jednoduché, ale je vidět, že pomoc, kterou dětem nabízejí, berou jako poslání, které dává smysl,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí.

Stát pěstouny podporuje finančním příspěvkem a zajištuje jim odbornou pomoc, tzv. doprovázení. „Podpora státu je důležitá, ale nedostačující bez investice a daru do života, kterým pěstouni vybavují dítě, o které pečují. Za to jim patří respekt a úcta společnosti. Ocenění našeho kraje v anketě Pěstoun, je jen malé poděkování pro ně,“ uvedla Alena Gajdůšková, předsedkyně Sociálního výboru Zastupitelstva Zlínského kraje.


Pěstouni vychovávají děti po dobu, po kterou jejich péči potřebují. Přechodní pěstouni několik měsíců, ostatní pěstouni několik let, třeba až do zletilosti těchto dětí. Jsou to příbuzní dětí, ale také lidé cizí, kteří se rozhodli pomoci, prošli procesem odborného posouzení a přípravou, a byli vybráni pro konkrétní dítě, které umístění v nové rodině potřebovalo.(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)