Svátek má: Antonie

Zprávy

Velikost textu:

Velká Británie posílá do Baltského moře proti Rusku útočné lodě

Velká Británie posílá do Baltského moře proti Rusku útočné lodě

Královské námořnictvo Velké Británie vyšle do Pobaltí skupinu útočných lodí s více než tisíci námořníky a vlajkovou výsadkovou lodí HMS Albion, uvádí Daily Express.

Ilustrační foto
9. května 2021 - 06:20

Jak konstatuje Daily Express, operace má za cíl „uklidnit spojence a zadržet potenciální protivníky“, včetně Ruska, jehož „agrese“ v Pobaltí roste.

Královské námořnictvo oznámilo, že v rámci „ začátku nové éry operací britského komanda “ vyšle výsadkovou loď a více než 1 000 námořníků na tříměsíční misi do severního Atlantiku a Baltského moře.

Mise bude první operací vedenou skupinou Littoral Response Group. Vytvoření skupiny bylo oznámeno v rámci komplexního přezkumu bezpečnosti, obrany, rozvoje a zahraniční politiky Království, který stanoví hlavní cíle národní bezpečnosti a mezinárodní politiky vlády do roku 2025.Kapitán Simon Kelly, velitel přistávací lodi HMS Albion, uvedl, že investice ve výši 200 milionů liber pomůže „ sofistikovanějšímu, vytrvalejšímu a smrtícímu komandu “.
 
Tým se skládá z více než tisíce námořníků, vlajkové obojživelné útočné lodi HMS Albion, obojživelné útočné lodi RFA Mounts Bay, fregaty HMS Lancaster a víceúčelových vojenských vrtulníků Wildcat. V rámci mise budou vypracována opatření pro protiletadlovou a protiponorkovou obranu a potlačení nepřátelských akcí na moři.

(rp,prvnizpravy.cz,express,foto:arch.)